REKLAMA
Znaleziono 2712 wyników
Globalny lider w branży automatyki przemysłowej inwestuje w Opoluartykuł
Pokaż artykuł
Globalny lider w branży automatyki przemysłowej inwestuje w Opolu
Kolejna duża inwestycja zagraniczna w Opolu. W opolskiej podstrefie Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej uroczyście otwarto nową, piątą już inwestycję niemieckiej firmy ifm ecolink, globalnego lidera w branży automatyki przemysłowej. Nowoczesna hala produkcyjno-magazynowa o powierzchni ponad 13,5 tys. metrów kwadratowych powstała nakładem 170 milionów złotych i stanowi jeden z najnowocześniejszych zakładów w Polsce zajmujących się produkcją płytek PCB.
Polski kapitał coraz śmielej wchodzi w magazyny [KOMENTARZ EKSPERCKI]artykuł
Pokaż artykuł
Polski kapitał coraz śmielej wchodzi w magazyny [KOMENTARZ EKSPERCKI]
Rynek magazynowy pozostaje na celowniku inwestorów, a w Polsce zaczyna rosnąć rola kapitału lokalnego, co potwierdziło tegoroczne Expo Real. Udział krajowych nabywców w transakcjach magazynowych jest jeszcze niski (ok. 1,7% po I półroczu 2025), ale spodziewamy się, że w perspektywie 2-3 lat osiągnie znaczący poziom. Wzrost będzie dodatkowo wzmacniany przez aktywność inwestorów z regionu, szczególnie z Czech i Węgier, którzy coraz częściej patrzą na polskie aktywa magazynowe.
WB Electronics i Hanwha Aerospace zbudują fabrykę rakiet CGR-080 w Polsceartykuł
Pokaż artykuł
WB Electronics i Hanwha Aerospace zbudują fabrykę rakiet CGR-080 w Polsce
Kolejna wielka i ważna inwestycja w Polsce, w sektorze wojskowym. Podczas Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego (MSPO) w Kielcach podpisano przełomową umowę inwestycyjną pomiędzy polską firmą WB Electronics a koreańską Hanwha Aerospace. W ramach porozumienia powstanie spółka joint venture oraz nowoczesna fabryka rakiet CGR-080 w Polsce, które mają zasilić systemy Homar i trafić na europejskie rynki.
Polska firma WIŚNIOWSKI zainwestuje w woj. małopolskimartykuł
Pokaż artykuł
Polska firma WIŚNIOWSKI zainwestuje w woj. małopolskim
Kolejna duża inwestycja w województwie małopolskim. Polska firma WIŚNIOWSKI uzyskała decyzję o wsparciu Krakowskiego Parku Technologicznego na rozbudowę w ramach Polskiej Strefy Inwestycji. Projekt obejmuje rozbudowę zakładu oraz wdrożenie rozwiązań zwiększających efektywność produkcji. Przedsiębiorstwo przeznaczy na ten cel blisko 160 mln zł.
PKP PLK S.A. kontynuuje modernizację najważniejszej linii kolejowej w woj. świętokrzyskimartykuł
Pokaż artykuł
PKP PLK S.A. kontynuuje modernizację najważniejszej linii kolejowej w woj. świętokrzyskim
Będą szybsze podróże, wygodniejsze perony i ułatwiony dostęp do pociągów. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. kontynuuje modernizację najważniejszej linii kolejowej w województwie świętokrzyskim. Spółka ogłosiła przetarg na przebudowę następnego odcinka linii nr 8 (Sędziszów – Jędrzejów – Miąsowa). Podniesiona zostanie prędkość pociągów do 140 km/h, a dodatkowe tory i nowoczesny system sterowania ruchem zwiększą możliwości przewozu ludzi i towarów na trasie z Kielc do Krakowa.
Kultowe warszawskie kino Tęcza przechodzi wielką metamorfozę [ZDJĘCIA+WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
Kultowe warszawskie kino Tęcza przechodzi wielką metamorfozę [ZDJĘCIA+WIZUALIZACJE]
Kultowe warszawskie kino Tęcza na warszawskim Żoliborzu przechodzi wielką metamorfozę. Docelowo powstanie nowoczesna sala kinowa z przestrzenią na inne wydarzenia kulturalne. Po zakończeniu prac kino będzie siedzibą Centrum Kultury Filmowej im. Andrzeja Wajdy – miejskiej instytucji zajmującej się kulturą filmową.
Toyota Motor Europe otworzy we Wrocławiu informatyczne centrum R&Dartykuł
Pokaż artykuł
Toyota Motor Europe otworzy we Wrocławiu informatyczne centrum R&D
Toyota, kolejna globalna i znana na całym świecie firma, stawia na stolicę Dolnego Śląska. Toyota Motor Europe otworzy we Wrocławiu Toyota Digital Hub, w którym blisko 200 specjalistów będzie rozwijać aplikacje, infrastrukturę chmurową oraz rozwiązania z zakresu cyberbezpieczeństwa wspierające usługi connected dla samochodów Toyoty i Lexusa w całej Europie. Inwestycja Toyoty wzmacnia jej długoterminową obecność w Polsce i rozszerza europejskie kompetencje firmy w zakresie oprogramowania.
Duński gigant stawia na Polskę. 300 nowych miejsc pracyartykuł
Pokaż artykuł
Duński gigant stawia na Polskę. 300 nowych miejsc pracy
Bardzo dobra informacja dotycząca rynku pracy w aglomeracji szczecińskiej, w północno-zachodniej części Polski. Duńska firma Vestas, światowy lider w produkcji turbin wiatrowych, zamierza znacząco zwiększyć swoją obecność w regionie. Powstaną kolejne nowe miejsca pracy.
Z każdym nowym metrem torów – bliżej powrotu pociągów do Łomżyartykuł
Pokaż artykuł
Z każdym nowym metrem torów – bliżej powrotu pociągów do Łomży
Największa od dekad inwestycja kolejowa w rejonie łomżyńskim wchodzi w kluczowy etap. W Łomży i na linii do Śniadowa postępują prace, dzięki którym w czerwcu przyszłego roku na trasę wrócą pociągi pasażerskie – po raz pierwszy od ponad 30 lat. Inwestycja jest finansowana z rządowego Programu Uzupełniania Lokalnej i Regionalnej Infrastruktury Kolejowej Kolej Plus.
Investa stawia na SEGRO Logistics Park Stryków artykuł
Pokaż artykuł
Investa stawia na SEGRO Logistics Park Stryków
SEGRO, czołowy deweloper i zarządca nowoczesnych powierzchni magazynowych i produkcyjnych, przedłużył umowę z jedną z kluczowych organizacji w branży dystrybucji stali nierdzewnej i aluminium. Investa będzie kontynuować działalność na niemal 30 000 mkw. w SEGRO Logistics Park Stryków.
Gdzie w Szczecinie będą mogły powstać nowe wieżowce? artykuł
Pokaż artykuł
Gdzie w Szczecinie będą mogły powstać nowe wieżowce?
Rada Miasta Szczecina przygotowuje się do głosowania nad ostatecznym projektem Planu Ogólnego, który reguluje zasady zabudowy w mieście. Dokument, pozytywnie zaopiniowany przez komisję ds. budownictwa i mieszkalnictwa, przewiduje obniżenie limitów wysokości na Kępie Parnickiej z 200 metrów do maksymalnie 80 metrów, jednocześnie utrzymując możliwość budowy 200-metrowych obiektów w kwartale między ulicami Wyzwolenia, Malczewskiego, Matejki i Piłsudskiego. Głosowanie w radzie miasta ma odbyć się w środę, 24 czerwca.
Nowa inwestycja za 70 mln zł w Opolu: Grupa ECO zastępuje węgiel gazem w nowym układzie kogeneracyjnymartykuł
Pokaż artykuł
Nowa inwestycja za 70 mln zł w Opolu: Grupa ECO zastępuje węgiel gazem w nowym układzie kogeneracyjnym
Grupa Kapitałowa ECO uruchamia drugi układ kogeneracyjny w Opolu. Dzięki wytwarzaniu energii elektrycznej i cieplnej w skojarzeniu przy wykorzystaniu paliwa gazowego zamiast węgla, efekt redukcji energii pierwotnej wyniesie ponad 4,5 tys. ton zaoszczędzonego węgla rocznie. Emisja CO2 będzie mniejsza, w porównaniu z układem oddzielnej produkcji ciepła i energii elektrycznej o ponad 35 tys. ton w skali roku.
[Europa] Najwięcej nowych centrów handlowych powstaje w Rosji i Turcjiartykuł
Pokaż artykuł
[Europa] Najwięcej nowych centrów handlowych powstaje w Rosji i Turcji
Z najnowszego raportu międzynarodowej firmy doradczej Cushman & Wakefield dotyczącego rozwoju centró...
[Lublin] Pierwsze tak nowoczesne centrum biurowe w Lublinieartykuł
Pokaż artykuł
[Lublin] Pierwsze tak nowoczesne centrum biurowe w Lublinie
Południowo-wschodnia Polska doczeka się nareszcie prestiżowych budynków biurowych klasy A+, czyli bu...
[Warszawa] Wola – dzielnica, która z brzydkiego kaczątka stała się łabędziemartykuł
Pokaż artykuł
[Warszawa] Wola – dzielnica, która z brzydkiego kaczątka stała się łabędziem
Wola to dzielnica, która budzi wśród nabywców mieszkań wiele emocji. Jedni kochają, inni nienawidzą....
[Poznań] PTB Nickel wybudowało w Poznaniu Kamienicę za Teatremartykuł
Pokaż artykuł
[Poznań] PTB Nickel wybudowało w Poznaniu Kamienicę za Teatrem
Firma budowlana PTB Nickel zakończyła w Poznaniu realizację kolejnej inwestycji mieszkaniowej spółki...
[Wrocław] Stadion ma kosztować mniej, ale w 2013 roku wydamy na arenę prawie 70 milionówartykuł
Pokaż artykuł
[Wrocław] Stadion ma kosztować mniej, ale w 2013 roku wydamy na arenę prawie 70 milionów
Rok 2013 ma być dla Stadionu Miejskiego przełomowy. Obiekt ma zostać w końcu skończony i ma pochłoną...
[Warszawa] FACTORY Warszawa Annopol już otwarteartykuł
Pokaż artykuł
[Warszawa] FACTORY Warszawa Annopol już otwarte
Ponad 3 tysiące klientów odwiedziło w pierwszej godzinie od otwarcia największe na Mazowszu centrum...
[Warszawa] FACTORY Warszawa Annopol – koniec prac budowlanych i początek wykończeniowychartykuł
Pokaż artykuł
[Warszawa] FACTORY Warszawa Annopol – koniec prac budowlanych i początek wykończeniowych
Ponad 300 pracowników kończy wznoszenie konstrukcji największego w regionie centrum wyprzedażowego –...
[Gdańsk] Gdańszczanie kupują pod wynajemartykuł
Pokaż artykuł
[Gdańsk] Gdańszczanie kupują pod wynajem
Jak pokazuje raport Szybko.pl, Metrohouse i Expandera, coraz więcej gdańszczan decyduje się na kupno...
REKLAMA